Galerici Mesleki Yeterlilik Belgesi , Emlak Mesleki Yeterlilik Belgesi , Mesleki Yeterlilik Belgesi

Galerici Mesleki Yeterlilik Belgesi

Galerici mesleki yeterlilik belgesi, ülkemizde 65 bin civarında olan motorlu araç satıcılarının uluslar arası standartlarda mesleklerini icra edebilmeleri için zorunlu hale getirilmiştir.

Mesleki yeterlilik belgesi, MYK kurumu ve Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu (MASFED) arasında imzalanan işbirliği protokolü ile oluşturulmuştur.

Oto Galeri Mesleki Yeterlilik Belgesi Nereden Alınır

Oto Galeri mesleki yeterlilik belgesi nereden alınır sorusunun cevabı, MYK kurumu tarafından yetkilendirilen belgelendirme kuruluşlarıdır. Belgelendirme kuruluşlarına başvuruda bulunmak gerekir.

Online ya da bizzat başvuruda bulunarak, adaylar belgelendirme işlemlerini başlatmış olurlar. Başvuru işlemleri tamamlandıktan sonra, belgelendirme kuruluşları tarafından adaylara, sınav yeri ve tarihi hakkında bilgilendirme yapılır.

En az 10 adayın talebi üzerine, sınav yeri adaylar ve belgelendirme kuruluşları arasında kararlaştırılabilir.

Oto Alım Satım Mesleki Yeterlilik Belgesi Nereden Alınır

Oto alım satım mesleki yeterlilik belgesi nereden alınır sorusunun cevabı, yukarıdaki başlıkta verilmiştir. İşlemler aynı olmakla birlikte, sınavda girilecek birim ve soru sayıları farklı olmaktadır.

Oto alım satım üzerine danışmanlık ya da motorlu araç satmak isteyen adayların, statüleri farklı olacaktır. zaten meslek kodundan da bu durum anlaşılabilir.

Galeri Yeterlilik Belgesi Sınav Soruları

Galeri yeterlilik belgesi sınav soruları, birimlere bağlı olarak değişmektedir. Her meslekte A1 iş sağlığı ve güvenliği biriminden mutlaka sınavda soru çıkmaktadır. Bu birim dışında, meslekle ilgili diğer birim kodlarına göre adaylara sınavda sorulacak soruların türü de değişmektedir.

Emlak Mesleki Yeterlilik Belgesi

Emlak Mesleki Yeterlilik belgesi almak isteyen adaylar, belgelendirme kuruluşlarına başvuru yapmak zorundadırlar. Mesleki yeterlilik belgesi başvurusu sonrasında, sınavlarda başarılı olan adaylar, belgelerini alabilirler.

Emlak biriminde Seviye 4 ve Seviye 5 olmak üzere iki tür bulunur. Bu türlerden her birinde sınavda farklı sorular çıkmaktadır. Ayrıca her soru için verilen süre de farklıdır.

Mesleki Yeterlilik Belgesi

mesleki yeterlilik belgesi yalnızca bir tanedir. 18 yaşından büyük olan herkes, belge almak için başvuruda bulunabilir. Başvuru ise belgelendirme kuruluşlarına yapılır. Online ya da bizzat başvuruda bulunmak gerekir. Gerekli evraklar tamamlandıktan sonra, başvuru işlemi tamamlanmış olur.

Sınav tarihi ve yeri, belgelendirme kuruluşları tarafından adaylara bildirilmektedir.

 

ETİKETLER:

Yeterlilik belgesi

Mesleki yeterlilik belgesi

Galerici mesleki yeterlilik belgesi

Emlak mesleki yeterlilik belgesi

www.scbelgelendirme.com.tr